Rank Holders

2016

Name

Class

Rank

Rakshitha

BCA

1st

Amritha

BCA

8th

Amrutha

BA

9th

2015

Name

Class

Rank

Swathi R Acharya

BCA

1st

Asmitha Kamath H

BCA

7th

Sukanya

BCA

10th

2014

Name

Class

Rank

Prasad

BCA

1st

Bhavyashree

BCA

2nd

Shailashree

BCA

4th

Suneetha S

BCA

5th

Divya Marita Fernandes

M.Com

5th

Nilofer

B.Com

7th

2013

Name

Class

Rank

Jewila Rodrigues

BA

8th

Kamalakshi K

B.Sc.

8th

2012

Name

Class

Rank

Puneetha

BCA

9th

2011

Name

Class

Rank

U Divya Shanbag

B.Sc.

6th

Ankitha Nayak

BCA

7th

Shashidhara

BCA

9th

2010

Name

Class

Rank

Pooja Prabhu T

BCA

2nd

Dheeresha

BCA

8th

Spoorthy Fernandes

BA

8th

2009

Name

Class

Rank

Shreedevi Nayak B

BCA

3rd

Nagashree

B.Sc

7th

2008

Name

Class

Rank

Rajesh Sadananda Prabhu

BCA

2nd

Shreekant

B.Sc

6th

2007

Name

Class

Rank

Vidya Gundmi

BBM

8th

2006

Name

Class

Rank

Hrashikesh Aithal G

BCA

2nd

Vishwas M Prabhu

B.Com

3rd

Nagaveni

BBM

4th

2005

Name

Class

Rank

Shailaja G

B.Sc

10th

2004

Name

Class

Rank

Raksha G

BCA

1st

Lalitha

BA

6th

Gange G

B.Sc

7th

2003

Name

Class

Rank

Vinayak Bharath Naik

B.Sc

1st

Manohara

BA

6th

Dinesh

B.Sc

6th

2002

Name

Class

Rank

Roopa Nayak

B.Sc

1st

2001

Name

Class

Rank

Deepthi Kamath

B.Com

5th

Usha B

B.Sc

10th

1998

Name

Class

Rank

Roopa G

B.Sc

10th

1997

Name

Class

Rank

Preethi B Hegde

B.Com

5th

1996

Name

Class

Rank

Girish Pai K

B.Com

7th

1995

Name

Class

Rank

Girish Kumar Hegde

B.Com

8th

1994

Name

Class

Rank

Ameena

B.Com

6th

1992

Name

Class

Rank

Baby Nanda Shetty A

B.Sc

8th

Gajanana Upadhya B

B.Com

8th

Indira Adiga K

B.Sc

9th

1991

Name

Class

Rank

A B Vishu Kumar

B.Sc.

1st

1990

Name

Class

Rank

Shobha Kamath

B.Sc.

2nd

1987

Name

Class

Rank

Vimala

B.Sc.

1st

Sheethala Prabhu

B.Com

3rd

Ramesh Bhat N

B.Com

5th

Sujatha Shenoy

II PUC-Commerce

6th

1986

Name

Class

Rank

Shashikala K

B.Sc

3rd

Padmanayani Shetty

II PUC-Science

3rd

1985

Name

Class

Rank

Gayathri Holla B

B.Sc

3rd

Geetha

B.Sc

5th

Kiran Hande H

B.Sc

6th

Sumangala H

B.Com

10th

1984

Name

Class

Rank

Sydney Zachary D'Silva

B.Sc

1st

Kalpana Nayak

II PUC-Commerce

10th

1983

Name

Class

Rank

Sathish

B.Com

5th

Bhaskara Kini

B.Com

7th

Jayanthi H

B.Com

8th

1982

Name

Class

Rank

V Nagaraj R Shetty

BA

1st

1981

Name

Class

Rank

Shuba

B.Com

5th

Krishnananda Shanubhag

B.Com

7th

1980

Name

Class

Rank

Jayalakshmi Shanibhag

B.Sc

4th

P S Jagadeesh

B.Sc

7th

1979

Name

Class

Rank

Kota Manjunatha

B.Sc

1st

Balarama Varma

IIPUC-Commerce

3rd

V Suresh

IIPUC-Commerce

5th

Banumathi

B.Sc

6th

Ganesh Nayak M

B.Sc

6th

B Veena

B.Com

10th

1978

Name

Class

Rank

A Ravindranath Aithal

B.Sc

4th

V Sreenivasa M

B.Com

6th

Vagesh Bhat

B.Com

10th

1977

Name

Class

Rank

Kumuda Prabhu

B.Com

2nd

B Vishweshwara Bhat

B.Sc

5th

G Anwar Saheb

B.Com

6th

1976

Name

Class

Rank

B Mohan Das

IIPUC-Science

2nd

Ramakrishna Bhat

IIPUC-Science

9th

Rajaram Holla

B.Com

2nd

M Rajashri

B.Com

2nd

G Shantha

B.Sc

6th

Jayaram Hande

B.Com

10th

1975

Name

Class

Rank

D Nagesh

B.Com

4th

Shivananda Hemmadi

B.Sc

7th

B Sudarshana Rao

B.Com

8th

1974

Name

Class

Rank

U Narayana Maiya

B.Sc

1st

1973

Name

Class

Rank

K R Rajaram Holla

IIPUC-Commerce

1st

K Venkatesh Shenoy

B.Com

6th

Ganesh Karnik S

B.Sc

7th

M Pundarikaksha Prabhu

B.Com

8th

Vittal Shenoy

B.Com

9th

1972

Name

Class

Rank

H N Nagaraja

B.Sc

2nd

Narayana Holla M

B.Sc

4th

1970

Name

Class

Rank

Ramesh U

B.Com

1st

Ramachandra Shastry T

B.Sc

2nd

1968

Name

Class

Rank

Ramesh U

IIPUC

1st

1967

Name

Class

Rank

Sathish Kamath Kodi

IIPUC

9th

Krishnaraya Pai B

IIPUC

10th